Organizujemy szkolenia na ratownika wodnego na terenie Gdańska. Zainteresowanych zapraszamy na bezpłatne zajęcia kwalifikacyjne. Szkolenia prowadzimy w różnych lokalizacjach.

Jeśli jesteście zainteresowani podniesieniem umiejętności pływackich i przygotowaniem do kursu zapraszamy na nasze zajęcia doskonalenia pływania» lub sekcji Aktywuj się w ratownictwie». Jesteśmy podmiotem uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego i posiadamy zgodę MSWiA.

PODSTAWOWE INFORMACJE:

Terminy i lokalizacje najbliższych szkoleń » 

OPŁATY szkolenie ratownik wodny »

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE:

Jesteś zainteresowany? Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Skontaktujemy się z Tobą. PS Prosimy o sprawdzanie folderu SPAM.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – kurs RATOWNIKA WODNEGO (dla osób od 16 r.ż.)

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – kurs MŁODSZEGO RATOWNIKA (dla osób od 12 r.ż.)

SZKOLENIE RATOWNIK WODNY:

Kwalifikacje:
– przepłynięcie dystansu 400m sposobem dowolnym w czasie poniżej 8 minut,
– przepłynięcie dystansu 50m kraulem ratowniczym w czasie poniżej 55 sekund,
– przepłynięcie dystansu 25m pod taflą wody.

Kurs na ratownika wodnego trwa minimum 66 godzin i obejmuje zajęcia na pływalni, wodach otwartych oraz zajęcia teoretyczne. Kurs przeznaczony jest dla osób od szesnastego roku życia. Podczas szkolenia uczestnicy nabywają wiedzę i umiejętności z zakresu ratownictwa i technik pływackich. Kursy kończą się egzaminami, które odbywają się na pływalni i wodach otwartych. Składają się one z części praktycznej i teoretycznej.

Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia ratowników wodnych w podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego.

Aby uzyskać zawód i możliwość podjęcia pracy w charakterze ratownika wodnego konieczne jest również ukończenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP) oraz uzyskanie uprawnienia przydatnego w ratownictwie wodnym, zgodnego z Rozporządzeniem MSW.

Więcej informacji o KPP »
Więcej informacji – sternik motorowodny »

SZKOLENIE MŁODSZY RATOWNIK

Kwalifikacje:
– przepłynięcie dystansu 200 m sposobem dowolnym w czasie poniżej 5 minut,
– przepłynięcie dystansu 50m kraulem ratowniczym w czasie poniżej 55 sekund,
– przepłynięcie dystansu 12,5m pod taflą wody.

To szkolenie przeznaczone dla najmłodszych, którzy ukończyli dwunasty rok życia i chcą rozpocząć swoją przygodę z ratownictwem wodnym. Podczas zajęć kursanci doskonalą technikę pływania i nabywają umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. Po ukończeniu szkolenia uzyskują legitymację potwierdzającą przynależność do podmiotu uprawnionego do wykonywania ratownictwa wodnego. Stopień młodszego ratownika nie uprawnia do podjęcia pracy w zawodzie, ale daje możliwość rozpoczęcia praktyki, a w momencie uzyskania odpowiedniego wieku, odbycia kursu zawodowego na preferencyjnych warunkach.

SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE

To bezpłatne zajęcia przeznaczone dla ratowników wodnych, którzy chcą polepszać umiejętności i poszerzać swoją wiedzę. Prowadzimy kursy z zakresu obsługi pojazdów ATV, skuterów wodnych, łodzi motorowych czy ratownictwa lodowego. Szkolimy również pod kątem specyfiki pracy na różnych akwenach i obiektach. Zainteresowanym udziałem proponujemy śledzenie informacji na naszej stronie.

Szkolenia ratownicze na pływalni Żabianka oraz Kokoszki, organizowane są we współpracy ze Szkołą Pływania Pływak.