Szkolenia prowadzimy w różnych lokalizacjach. Zainteresowanych rozpoczęciem kursu zapraszamy na bezpłatne zajęcia kwalifikacyjne. Jeśli nie jesteście pewni swoich umiejętności, przygotujemy Was bezpłatnie do szkolenia. Wystarczy skontaktować się z nami i poświęcić trochę czasu.

Terminy najbliższych szkoleń » 

Jesteś zainteresowany? Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Skontaktujemy się z Tobą.
FORMULARZ RATOWNIKA WODNEGO

FORMULARZ MŁODSZEGO RATOWNIKA

FORMULARZ INSTRUKTORA RATOWNICTWA WODNEGO

Ratownik Wodny

Kurs na ratownika wodnego trwa minimum 66 godzin. Przeznaczony jest dla osób powyżej szesnastego roku życia. Podczas szkolenia uczestnicy nabywają wiedzę i umiejętności z zakresu ratownictwa i technik pływackich. Kursy kończą się egzaminami, które odbywają się na wodach otwartych. Składają się one z części praktycznej i teoretycznej.

Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia ratowników wodnych w podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego.

Aby uzyskać zawód i możliwość podjęcia pracy w charakterze ratownika wodnego konieczne jest również ukończenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP).

Więcej informacji o KPP »

Młodszy Ratownik

To szkolenie przeznaczone dla najmłodszych, którzy ukończyli dwunasty rok życia i chcą rozpocząć swoją przygodę z ratownictwem wodnym. Podczas zajęć kursanci doskonalą technikę pływania i nabywają umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. Po ukończeniu szkolenia uzyskują legitymację potwierdzającą przynależność do podmiotu uprawnionego do wykonywania ratownictwa wodnego. Stopień młodszego ratownika nie uprawnia do podjęcia pracy w zawodzie, ale daje możliwość rozpoczęcia praktyki, a w momencie uzyskania odpowiedniego wieku, odbycia kursu zawodowego na preferencyjnych warunkach.

Instruktor Ratownictwa Wodnego

Szkolenie składa się z 38 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. W trakcie kursu uczestnicy doskonalą swoje umiejętności z zakresu pływania i technik ratownictwa wodnego, a także zapoznają się z metodyką nauczania, prowadzenia zajęć, przekazywania informacji i oceniania. Istotnym elementem szkolenia są zagadnienia prawne związane z ratownictwem. Po ukończeniu zajęć absolwenci są przygotowani m.in. do prowadzenia wykładów i ćwiczeń na szkoleniach dla ratowników wodnych. 

Szkolenie specjalistyczne

To bezpłatne zajęcia przeznaczone dla ratowników wodnych, którzy chcą polepszać umiejętności i poszerzać swoją wiedzę. Prowadzimy kursy z zakresu obsługi pojazdów ATV, skuterów wodnych, łodzi motorowych czy ratownictwa lodowego. Szkolimy również pod kątem specyfiki pracy na różnych akwenach i obiektach. Zainteresowanym udziałem proponujemy śledzenie informacji na naszej stronie.