Letnia Szkoła Ratownictwa 2024

Letnia Szkoła Ratownictwa 2024 czas start! Zajęcia w każdą sobotę od 8 czerwca do 31 sierpnia.

Letnia Szkoła Ratownictwa to cykl bezpłatnych zajęć dla młodych plażowiczów od 6 roku życia, przybliżająca im ideę ratownictwa wodnego. Projekt przewiduje działania edukacyjne z zakresu profilaktyki bezpiecznej kąpieli w formie zajęć na świeżym powietrzu, obejmujących doskonalenie pływania, zasady bezpiecznej kąpieli, podstawy pierwszej pomocy, a także zapoznanie się z pracą i sprzętem ratowników w praktyce. 

Każdy uczestnik będzie miał możliwość poczucia się jak prawdziwy ratownik oraz sprawdzenia jak w praktyce korzystać z profesjonalnego sprzętu. Lekcje prowadzą doświadczeni ratownicy, kadra instruktorów oraz trenerów pływania w każdy wakacyjny weekend. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy.

PODZIAŁ NA GRUPY (SOBOTA)

  • Godzina 9:30-10:30 – Dzieci od 6 do 8 roku życia (limit 30 miejsc/zajęcia)
  • Godzina 10:30-11:30 -Dzieci od 9 do 11 roku życia (limit 30 miejsc/zajęcia)
  • Godzina 11:30-12:30 – Dzieci od 12 do 14 roku życia (limit 30 miejsc/zajęcia)

GRW zastrzega sobie możliwość zmiany grup wiekowych oraz lokalizacji. O zmianach uczestnicy zostaną poinformowani mailowo.

Miejsce zajęć: Kąpielisko Molo Gdańsk Brzeźno

Zapisy odbywają się w formie elektronicznej, oddzielnie na każdy dzień. Decyduje kolejność zgłoszeń. Konieczne jest zapoznanie się z regulaminem oraz akceptacja jego postanowień. Każdy uczestnik na pierwsze zajęcia musi przynieść wypełnione oświadczenie dostępne do pobrania na dole strony.

ZAPISY: Link do zapisów CZERWIEC (Zapisy na LIPIEC oraz SIERPIEŃ będą sukcesywnie udostępniane na tej stronie. W celu zapisania dziecka, należy założyć konto na stronie elektronicznezapisy.pl i uzupełnić ten sam formularz wybierając w zakładce DYSTANS odpowiednią datę i kategorię wiekową).

Instrukcja rejestracji i zapisów na stronie elektronicznezapisy.pl.

DO POBRANIA:

Regulamin Letnia Szkoła Ratownictwa 2024
Oświadczenie uczestnika LSR2024

Organizator: Gdańskie Ratownictwo Wodne
Partnerzy: Gdański Ośrodek Sportu, Kąpieliska Morskie w Gdańsku, Stowarzyszenie RC
Projekt dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Sportowo-Rekreacyjnego ze środków Gminy Miasta Gdańska

Inne projekty:
>> Półkolonie ratownicze
>> Doskonalenie i nauka pływania