Kursy Ratownictwa Wodnego

Ratownik Wodny

Szkolenia prowadzimy w różnych lokalizacjach. Zainteresowanych rozpoczęciem kursu zapraszamy na bezpłatne zajęcia kwalifikacyjne. Jeśli nie jesteście pewni swoich umiejętności, przygotujemy Was bezpłatnie do szkolenia. Wystarczy poświęcić trochę czasu.

Sprawdź dostępne miejsca i terminy zajęć przygotowawczych »

Sprawdź dostępne miejsca i terminy kursów:
Gdańsk »

Kurs na ratownika wodnego trwa minimum 66 godzin. Przeznaczony jest dla osób powyżej szesnastego roku życia. Podczas szkolenia uczestnicy nabywają wiedzę i umiejętności z zakresu ratownictwa i technik pływackich. Kursy kończą się egzaminami, które odbywają się na wodach otwartych. Składają się one z części praktycznej i teoretycznej.

Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia ratowników wodnych w podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego.

Aby uzyskać zawód i możliwość podjęcia pracy w charakterze ratownika wodnego konieczne jest również ukończenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP).

Więcej informacji o KPP »

KLIKNIJ TU I ZAPISZ SIĘ NA KURS RATOWNIKA WODNEGO

Młodszy Ratownik

To szkolenie przeznaczone dla najmłodszych, którzy ukończyli dwunasty rok życia i chcą rozpocząć swoją przygodę z ratownictwem wodnym. Podczas zajęć kursanci doskonalą technikę pływania i nabywają umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. Po ukończeniu szkolenia uzyskują legitymację potwierdzającą przynależność do podmiotu uprawnionego do wykonywania ratownictwa wodnego. Stopień młodszego ratownika nie uprawnia do podjęcia pracy w zawodzie, ale daje możliwość rozpoczęcia praktyki, a w momencie uzyskania odpowiedniego wieku, odbycia kursu zawodowego na preferencyjnych warunkach.

KLIKNIJ TU I ZAPISZ SIĘ NA KURS MŁODSZEGO RATOWNIKA

Szkolenie specjalistyczne

To bezpłatne zajęcia przeznaczone dla ratowników wodnych, którzy chcą polepszać umiejętności i poszerzać swoją wiedzę. Prowadzimy kursy z zakresu obsługi pojazdów ATV, skuterów wodnych, łodzi motorowych czy ratownictwa lodowego. Szkolimy również pod kątem specyfiki pracy na różnych akwenach i obiektach. Zainteresowanym udziałem proponujemy śledzenie informacji na naszej stronie.

Komentowanie jest wyłączone.